We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 4S5B5A/768 Ink cartridge cyan 500ml for HP DesignJet XL 3800
SKU
4S5B5A
- Take quality, durability, and sustainability to new heights with HP Flex Tech Inks. Based on years of field experience with HP PageWide XL printers, this ink delivers exceptional results while also helping to reduce your environmental impact.
- Ink cartridge
Category: Print Heads
| SKU | 4S5B5A |
|---|---|
| EAN | 0196188231968 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Out of Stock |
Compatible Printers: HP DesignJet XL 3800 MFP, HP DesignJet XL 3800 Series, HP DesignJet XL 3800 PS MFP
| Performance | |
|---|---|
| Printing colours | Cyan |
| Print technology | Thermal inkjet |
| Country of origin | Singapore |
| Compatibility | HP DesignJet XL 3800 PostScript Multifunction Printer series |
| Weight & dimensions | |
| Width | 152 mm |
| Depth | 64 mm |
| Height | 125 mm |
| Weight | 628 g |
| Package width | 152 mm |
| Package depth | 64 mm |
| Package height | 125 mm |
| Package weight | 672.3 g |
| Packaging data | |
| Package width | 152 mm |
| Package depth | 64 mm |
| Package height | 125 mm |
| Package weight | 672.3 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Weight | 628 g |
| Printing colours | Cyan |
| Print technology | Thermal inkjet |
| Package weight | 672.3 g |
| Country of origin | Singapore |
| UNSPSC-code | 441031052 |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |
| Box contents | Ink cartridge |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 1.7 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 9 pc(s) |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 664.8 kg |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 12 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 664.8 kg |
| UNSPSC-code | 441031052 |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |