We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 3EE18A/768 Maintenance-kit for HP DesignJet XL 3800
SKU
3EE18A
- Maintenance cartridge
Category: Print Heads
| SKU | 3EE18A |
|---|---|
| EAN | 0194441683431 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Out of Stock |
Compatible Printers: HP DesignJet XL 3800 MFP, HP DesignJet XL 3800 PS MFP, HP DesignJet XL 3800 Series
| Performance | |
|---|---|
| Print technology | Thermal inkjet |
| Country of origin | Singapore |
| Compatibility | HP DesignJet XL X3800 PostScript Multifunction Printer series |
| Weight & dimensions | |
| Width | 440 mm |
| Depth | 355 mm |
| Height | 190 mm |
| Weight | 3.25 kg |
| Package width | 440 mm |
| Package depth | 355 mm |
| Package height | 190 mm |
| Package weight | 3.39 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 440 mm |
| Package depth | 355 mm |
| Package height | 190 mm |
| Package weight | 3.39 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Weight | 3.25 kg |
| Print technology | Thermal inkjet |
| Package weight | 3.39 kg |
| Country of origin | Singapore |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 192 pc(s) |
| Layers per pallet | 3 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 24 pc(s) |
| Box contents | Maintenance cartridge |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 692.5 kg |
| Products per pallet | 192 pc(s) |
| Layers per pallet | 3 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 24 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 8 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 692.5 kg |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 192 pc(s) |
| Layers per pallet | 3 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 24 pc(s) |