We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Honeywell PS-12-1250W-C mobile device charger PDA Black DC Indoor
SKU
PS-12-1250W-C
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
PS-12-1250W-C Power Supply: EU plug, 1.25A, 12VDC, 90-255VAC, 50-60Hz
Category: Mobile Device Chargers
| Charger type | Indoor |
|---|---|
| SKU | PS-12-1250W-C |
| EAN | 5712505568385 |
| Manufacturer | Honeywell |
| Availability | Out of Stock |
Honeywell’s Solaris 7820 vertical mini-slot scanner increases productivity with an unmatched feature set that aggressively scans high-density codes and fits easily into any existing enclosure found in small-item, high-volume retail environments. Designed to increase system output and lower the total cost of ownership, the 7820 reduces on-site service costs and downtime in convenience, drug, specialty, liquor, and grocery store environments. With an extended depth of field and advanced decoding software, cashiers can scan all standard bar codes on the first pass with minimal concern for orientation or print quality.
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | PDA |
| Power source type | DC |
| Compatibility | Solaris 7820 |
| Certification | CE |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input voltage | 12 V |
| Input frequency | 50-60 Hz |
| AC adapter output current | 1.25 A |
| Technical details | |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | PDA |
| Power source type | DC |
| Compatibility | Solaris 7820 |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quick installation guide | Yes |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Certificates | |
| Certification | CE |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
| Other features | |
| Compatibility | Solaris 7820 |