We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Honeywell I90657-0 thermal ribbon 450 m Black
SKU
I90657-0
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
TMX 1305 box of 10 rolls 60mm x 450m - 1in core
Category: Thermal Ribbon
| SKU | I90657-0 |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell |
| Availability | Out of Stock |
Thermal transfer ribbon, Honeywell, TMX 1305, Wax/Resin, Roll-width: 60 mm, Core-width: 60 mm, Core: 25,4 mm, Length: 450 m, Rolls/Box: 20 Rolls, Ink side: Inside, Printhead: Flat-Head, Colour: Black
| Technical details | |
|---|---|
| Ribbon length | 450 m |
| Ribbon width | 6 cm |
| Quantity per box | 10 pc(s) |
| Features | |
|---|---|
| Material | Wax |
| Product colour | Black |
| Ribbon length | 450 m |
| Ribbon width | 6 cm |
| Quantity per box | 10 pc(s) |