We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Honeywell Desktop 4-bay battery charger
SKU
MB4-BAT-SCN01NAD0
Category: Battery Chargers
| Number of batteries supported | 4 |
|---|---|
| SKU | MB4-BAT-SCN01NAD0 |
| EAN | 0132017788999 |
| Manufacturer | Honeywell |
| Availability | Out of Stock |
MB4-BAT-SCN01NAD0: 4-bay battery charger (NA).
- Kit includes: NA desktop power supply, two mounting screws, and Instructions
- Voyager 1202g, 3800i, 3820i.
- Kit includes: NA desktop power supply, two mounting screws, and Instructions
- Voyager 1202g, 3800i, 3820i.
| Features | |
|---|---|
| Type | Indoor battery charger |
| Number of batteries supported | 4 |
| Compatible battery technologies | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Design | |
| Housing material | Plastic |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input voltage | 110 V |
| Input frequency | 60 Hz |
| Output voltage | 3.7 V |
| Battery | |
|---|---|
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Performance | |
| Type | Indoor battery charger |
| Number of batteries supported | 4 |
| Compatible battery technologies | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 85044055 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044055 |