We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Honeywell 52-52559-3-FR USB cable USB 2.0 2.9 m USB A Black
SKU
52-52559-3-FR
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
52-52559-3-FR, USB, black, Type A, 5V, 2.9m (9.5´) straight
- USB
- black
- Type A
- 5V
- 2.9m (9.5 ́) straight
Category: USB Cables
| Cable length | 2.9 m |
|---|---|
| Connector 1 | USB A |
| USB version | USB 2.0 |
| SKU | 52-52559-3-FR |
| EAN | 5706998505071 |
| Manufacturer | Honeywell |
| Availability | Out of Stock |
All Cables Cables, Cable: USB, black, Type A, straight, 5V external power with ferrite
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| USB version | USB 2.0 |
| Connector 1 | USB A |
| Cable length | 2.9 m |
| Product colour | Black |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Input voltage | 5 V |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Power | |
| Input voltage | 5 V |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 2.9 m |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Ports & interfaces | |
| USB version | USB 2.0 |
| Connector 1 | USB A |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Other features | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |