We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hikvision Video Intercom Indicator Module
SKU
DS-KD-IN
- Modular door station Indicator module, needs mouting bracket, IP65, Backlight
- Indicates the device status: Calling, opening door and two-way audio
- Easy to and extend
Category: Intercom System Accessories
| SKU | DS-KD-IN |
|---|---|
| EAN | 6954273691493 |
| Manufacturer | Hikvision |
| Availability | Out of Stock |
KD8 Series Pro Modular Door Station
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Hikvision |
| Product colour | Black |
| Compliance certificates | RoHS, WEEE, REACH |
| Features | |
| Mounting type | Surface/Wall |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 55 °C |
| Storage temperature (T-T) | 10 - 95 °C |
| Brand compatibility | Hikvision |
| Product colour | Black |
| International Protection (IP) code | IP65 |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 55 °C |
| Storage temperature (T-T) | 10 - 95 °C |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 98.5 mm |
| Depth | 100 mm |
| Height | 33.7 mm |
| Weight | 165 g |
| Package weight | 326 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 326 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Power | |
| DC input voltage | 12 V |