We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hikvision DS-KD-INFO intercom system accessory Display
SKU
DS-KD-INFO
- Display information
- Backlight auto switch according to the environmental conditions
- Easy to extend
Category: Intercom System Accessories
| SKU | DS-KD-INFO |
|---|---|
| EAN | 6941264032106 |
| Manufacturer | Hikvision |
| Availability | Out of Stock |
Pro Series
Pro Series components have been designed with a new, more friendly user interface. Customer can view the live feed from door stations and any connected cameras while storing messages and captured images. Wireless networks supported.
Pro Series components have been designed with a new, more friendly user interface. Customer can view the live feed from door stations and any connected cameras while storing messages and captured images. Wireless networks supported.
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Hikvision |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Product type | Display |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Brand compatibility | Hikvision |
| Product colour | Black |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 94.4 mm |
| Depth | 33.8 mm |
| Height | 98.4 mm |
| Power | |
| DC input voltage | 12 V |