We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hikvision DS-KD-CO intercom system accessory Panel
SKU
DS-KD-CO
- Cutout module is designed for Paxton’s panel mount reader during installation of the modular door station
Category: Intercom System Accessories
| SKU | DS-KD-CO |
|---|---|
| Manufacturer | Hikvision |
| Availability | Out of Stock |
HIK Ext Intercom Cut-out Module for Paxton Reader
Hikvision external intercom Cut-out Module for Paxton Reader 3 year warranty
| Features | |
|---|---|
| Type | Modules |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Hikvision |
| Product colour | Black |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Features | |
| Product type | Panel |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Brand compatibility | Hikvision |
| Product colour | Black |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 95% |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 95% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 98.5 mm |
| Depth | 100 mm |
| Height | 16.3 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |