We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hikvision DS-KAW150-4N intercom system accessory Power adapter
SKU
DS-KAW150-4N
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Power Adapter, 100 - 240 VAC, 48 VDC, 150 W, Convection
- Short circuit protection, over load protection, and over power voltage protection
- Natural air cooling
- LED power indicator
- 105 °C long life electrolytic capacitor
- 5 seconds 300VAC surge voltage input tolerance
Category: Intercom System Accessories
| SKU | DS-KAW150-4N |
|---|---|
| EAN | 6942160414195 |
| Manufacturer | Hikvision |
| Availability | Out of Stock |
Hikvision’s 150W 48V Power Adapter Short circuit protection over load protection and over power voltage protection Natural air cooling LED power indicator 105 ?C long life electrolytic capacitor 5 seconds 300VAC surge voltage input tolerance
• Short circuit protection over load protection and over power voltage protection
• Natural air cooling
• LED power indicator
• 105 ?C long life electrolytic capacitor
• 5 seconds 300 VAC surge voltage input tolerance
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Hikvision |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Product type | Power adapter |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 85 °C |
| Brand compatibility | Hikvision |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Power |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 85 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 97 mm |
| Depth | 38 mm |
| Height | 178 mm |
| Weight | 540 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |