We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hikvision DS-1273ZJ-130-TRL security camera accessory Mount
SKU
DS-1273ZJ-130-TRL
- Wall Mount Bracket for Dome Camera
- With adaptor plate
- Aluminum alloy
- Hikvision White
Category: Security Camera Accessories
| SKU | DS-1273ZJ-130-TRL |
|---|---|
| EAN | 8497817694843 |
| Manufacturer | Hikvision |
| Availability | Out of Stock |
Aluminum alloy with surface spray treatment
The cap design facilitates the installation
The cap design facilitates the installation
| Features | |
|---|---|
| Housing material | Aluminium |
| Brand compatibility | Hikvision Digital Technology |
| Type | Mount |
| Placement supported | Outdoor |
| Product colour | White |
| Technical details | |
| Type | Mount |
| Placement supported | Outdoor |
| Harmonized System (HS) code | 85299020 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 130 mm |
| Weight | 890 g |
| Height | 120 mm |
| Depth | 182 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299020 |