We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Heckler Design Stand for Neat Pad Tablet/UMPC Black
SKU
H630-BK
- Designed and Made in Arizona
- Durable Finish
Category: Holders
| Product colour | Black |
|---|---|
| Proper use | Indoor |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| SKU | H630-BK |
| EAN | 0757350575787 |
| Manufacturer | Heckler Design |
| Availability | Out of Stock |
Enhance the visibility of Neat Pad’s screen. This simple stand increases the viewing angle of Neat Pad from its standard 14 degrees to 55 degrees.
A new angle.
Neat Pad typically rests at a low angle of 14 degrees - which is makes for an unobtrusive experience. However, sometimes you want at-a-glance access to your controller screen. Heckler Stand for Neat Pad increases the screen angle to a convenient 55 degrees.
Simple assembly.
Two screws and your done. Heckler Stand for Neat Pad is the easiest way to enhance control over your Zoom Rooms meetings.
A new angle.
Neat Pad typically rests at a low angle of 14 degrees - which is makes for an unobtrusive experience. However, sometimes you want at-a-glance access to your controller screen. Heckler Stand for Neat Pad increases the screen angle to a convenient 55 degrees.
Simple assembly.
Two screws and your done. Heckler Stand for Neat Pad is the easiest way to enhance control over your Zoom Rooms meetings.
| Design | |
|---|---|
| Device mount type | Screw mount |
| Orientation | Horizontal |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Neat Pad |
| Proper use | Indoor |
| Product colour | Black |
| Material | Steel |
| Country of origin | United States |
| Technical details | |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Neat Pad |
| Proper use | Indoor |
| Product colour | Black |
| Material | Steel |
| Country of origin | United States |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 156 mm |
| Depth | 57 mm |
| Height | 72 mm |
| Weight | 450 g |
| Package width | 178 mm |
| Package depth | 76 mm |
| Package height | 76 mm |
| Package weight | 900 g |
| Packaging data | |
| Package width | 178 mm |
| Package depth | 76 mm |
| Package height | 76 mm |
| Package weight | 900 g |