We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Havis PKG-TAB4-APP2 mobile device dock station Tablet/Smartphone Black
SKU
PKG-TAB4-APP2
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Docking Station, TC-403 Tablet Case, and LPS-184 DC Power Supply for Apple iPad Pro 11″ (M4, M5)
- Supports Apple's iPad Pro 11" (M4, M5) in public safety, utility, and other demanding environments
- LED power indicator
- Full access to camera, speakers, and controls
- Simple, safe and secure connectivity through one handed docking and undocking
- Low profile, rugged design that is drop tested
- Input port on case allows device to be charged and transfer data when it's not in the Havis docking station
- Kickstand provides angled viewing
- Integrated stylus holder
- Hand Strap Included
- Includes 96W DC Power Supply (LPS-184)
- Integrated cable management system
- Rounded edges and corners for comfort and safety
- Keyed lock for added security
- Made in USA
Category: Mobile Device Dock Stations
| SKU | PKG-TAB4-APP2 |
|---|---|
| EAN | 0840056729247 |
| Manufacturer | Havis |
| Availability | Out of Stock |
PACKAGE - DS-TAB-401 DOCKING STATION, TC-403 TABLET CASE, AND LPS-184 DC POWER SUPPLY FOR APPLE IPAD PRO 11_ (M4)
| Performance | |
|---|---|
| Basic device type | Tablet/Smartphone |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | Pad Pro 11″ (M4, M5) |
| Product colour | Black |
| Network | |
| Bluetooth | No |
| Ports & interfaces | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB hub | Yes |
| USB Type-C ports quantity | 2 |
| DC-in jack | Yes |
| USB Type-A ports quantity | 2 |
| Bluetooth | No |
| Power | |
| DC input voltage | 24 V |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 1.47 kg |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| USB hub | Yes |
| Compliance certificates | RoHS, REACH, ICES, Federal Communications Commission (FCC), CE, Electromagnetic Compatibility (EMC) |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 1.47 kg |