We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Havis MM-10-502 printer cabinet/stand Black
SKU
MM-10-502
Category: Printer Cabinets & Stands
| SKU | MM-10-502 |
|---|---|
| EAN | 5704174603535 |
| Manufacturer | Havis |
| Availability | Out of Stock |
Large Printer Tray
- Attaches to the end of our 8" Collar Arm or 8" Channel Arm and provides a rotating tray for large printers
- Uses engineered materials for durability and modern design for today’s markets
- Cables can pass through openings in the tray for improved management
- Provides 180° printer rotation
- For printers with bases up to 7.8"W x 11.26"D
- All rounded edges and corners for safety
- Made in USA
- Attaches to the end of our 8" Collar Arm or 8" Channel Arm and provides a rotating tray for large printers
- Uses engineered materials for durability and modern design for today’s markets
- Cables can pass through openings in the tray for improved management
- Provides 180° printer rotation
- For printers with bases up to 7.8"W x 11.26"D
- All rounded edges and corners for safety
- Made in USA
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | United States |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 286 mm |
| Weight | 1.13 kg |
| Depth | 198.1 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 1.36 kg |
| Package width | 304.8 mm |
| Package height | 101.6 mm |
| Package depth | 203.2 mm |
| Technical details | |
| Country of origin | United States |
| Package width | 304.8 mm |
| Package height | 101.6 mm |
| Package depth | 203.2 mm |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |