We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Havis MM-10-501 printer cabinet/stand Black
SKU
MM-10-501
Category: Printer Cabinets & Stands
| SKU | MM-10-501 |
|---|---|
| EAN | 5704174603498 |
| Manufacturer | Havis |
| Availability | Out of Stock |
Attaches to the end of our 8" Collar Arm or 8" Channel Arm and provides a rotating tray for small printers
Uses engineered materials for durability and modern design for today’s markets
Cables can pass through openings in the tray for improved management
Provides 180° printer rotation
For printers with bases up to 5.7"W x 6" D
All rounded edges and corners for safety
Uses engineered materials for durability and modern design for today’s markets
Cables can pass through openings in the tray for improved management
Provides 180° printer rotation
For printers with bases up to 5.7"W x 6" D
All rounded edges and corners for safety
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | United States |
| Product colour | Black |
| Certification | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 566.99 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 680.39 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 152.4 mm |
| Package height | 158.8 mm |
| Package depth | 79.4 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | United States |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 152.4 mm |
| Package height | 158.8 mm |
| Package depth | 79.4 mm |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Certificates | |
| Certification | RoHS |