We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Havis CST00205 mounting kit Black
SKU
CST00205
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
FlexiPole VESA Backplate With Adhesive Pad For Tablets
- A backplate easily allows users to quickly and easily transform their payment terminals into a fixed point of sale across a range of industries including retail, hospitality and healthcare
- Precision mounting features are developed for each device for a perfect fit
- Easily upgrade your FlexiPole Stand with a new device-specific backplate
Category: Mounting Kits
| SKU | CST00205 |
|---|---|
| Manufacturer | Havis |
| Availability | Out of Stock |
Universal Backplate for Tablets - includes attached adhesive pad for non-VESA compatible devices, as well as mounting screws - for 75mm and 100mm VESA
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 113.39 g |
| Width | 110 mm |
| Depth | 25.4 mm |
| Height | 110 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 101.6 mm |
| Package height | 152.4 mm |
| Package depth | 25.4 mm |
| Package weight | 226.79 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |