We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Havis CST00139A POS system accessory Black
SKU
CST00139A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
FlexiPole Backplate For Verifone MX915, MX925, M400, M440, PAX Aries 6 & Aries 8 Payment Terminals
- A backplate easily allows users to quickly and easily transform their payment terminals into a fixed point of sale across a range of industries including retail, hospitality and healthcare
- Precision mounting features are developed for each device for a perfect fit
- Easily upgrade your FlexiPole Stand with a new device-specific backplate
Category: POS System Accessories
| Product colour | Black |
|---|---|
| SKU | CST00139A |
| Manufacturer | Havis |
| Availability | Out of Stock |
Backplate for Verifone MX915/925/M400/M440 AND PAX ARIES 6/8
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Compatibility | Verifone MX915, MX925, M400, & M440, PAX Aries 6 & Aries 8 |
| Display | |
|---|---|
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 88.9 mm |
| Depth | 25.4 mm |
| Height | 127 mm |
| Weight | 113.4 g |