We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Havis ASSD0121A POS system accessory POS mount Black
SKU
ASSD0121A
Category: POS System Accessories
| Product colour | Black |
|---|---|
| Product type | POS mount |
| SKU | ASSD0121A |
| EAN | 5704174592228 |
| Manufacturer | Havis |
| Availability | Out of Stock |
FEATURES
- A FlexiPole Drive Thru Handle is an ideal POS mounting solution for all payment terminals for use across a range of industries including retail, and healthcare
- Protects your investment by protecting your PIN Pad and cables from damage and theft interference
- Quick Release and Locking features
- Easily upgrade your payment terminal with a new device-specific backplate
- Tether options for added security
- Helps towards compliance with accessibility & disability regulations & PCI DSS/P2PE security requirements
- A FlexiPole Drive Thru Handle is an ideal POS mounting solution for all payment terminals for use across a range of industries including retail, and healthcare
- Protects your investment by protecting your PIN Pad and cables from damage and theft interference
- Quick Release and Locking features
- Easily upgrade your payment terminal with a new device-specific backplate
- Tether options for added security
- Helps towards compliance with accessibility & disability regulations & PCI DSS/P2PE security requirements
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS mount |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 79.5 mm |
| Depth | 57.6 mm |
| Height | 420.3 mm |
| Weight | 250 g |
| Package width | 114.3 mm |
| Package depth | 131.5 mm |
| Package height | 263.5 mm |
| Package weight | 267 g |
| Packaging data | |
| Package width | 114.3 mm |
| Package depth | 131.5 mm |
| Package height | 263.5 mm |
| Package weight | 267 g |