We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Havis ASS9U121A POS system accessory POS Stand Black
SKU
ASS9U121A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
FlexiPole Compact Quick Release Stand For Ingenico Lane 3000, 3600, 5000, 7000, 8000, & RX5000, RX7000 Series Payment Terminals
- A FlexiPole stand is an ideal POS mounting solution for all payment terminals for use across a range of industries including retail, and healthcare
- Allows the stand to tilt 140° and Swivel 330° for easy viewing and access
- Protects your investment by protecting your PIN Pad and cables from damage and theft interference
- Quick Release features
- Easily upgrade your payment terminal with a new device-specific backplate
- Tether options for added security
- Helps towards compliance with accessibility & disability regulations & PCI DSS/P2PE security requirements
Category: POS System Accessories
| Product colour | Black |
|---|---|
| Product type | POS Stand |
| SKU | ASS9U121A |
| EAN | 5715063519868 |
| Manufacturer | Havis |
| Availability | Out of Stock |
FLEXIPOLE FIRST BASE COMPACT,LANE SERIES. Direct mount for Lane series terminals. 11.7 cm/4.6 inches high, NO swivel. NO additional backplate required.
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS Stand |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Ingenico Lane 3000, 3600, 5000, 7000, 8000, & RX5000, RX7000 Series |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 101.6 mm |
| Depth | 101.6 mm |
| Height | 101.6 mm |
| Weight | 907.18 g |
| Package width | 114.3 mm |
| Package depth | 131.6 mm |
| Package height | 263.5 mm |
| Package weight | 1.36 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 114.3 mm |
| Package depth | 131.6 mm |
| Package height | 263.5 mm |
| Package weight | 1.36 kg |