We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Havis ASS20121 POS system accessory POS Stand Black
SKU
ASS20121
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
FlexiPole Plus Counter Mount Locking Stand For Payment Terminals
- A FlexiPole stand is an ideal POS mounting solution for all payment terminals for use across a range of industries including retail, and healthcare
- Allows the stand to tilt 140° and Swivel 330° for easy viewing and access
- Protects your investment by protecting your PIN Pad and cables from damage and theft interference
- Locking features
- Easily upgrade your payment terminal with a new device-specific backplate
- Tether options for added security
- Helps towards compliance with accessibility & disability regulations & PCI DSS/P2PE security requirements
Category: POS System Accessories
| Product colour | Black |
|---|---|
| Product type | POS Stand |
| SKU | ASS20121 |
| Manufacturer | Havis |
| Availability | Out of Stock |
FLEXIPOLE PLUS STAND - LOCKING SAFE BASE. Backplate for appropriate device must be used
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS Stand |
| Product colour | Black |
| Display | |
|---|---|
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 101.6 mm |
| Depth | 101.6 mm |
| Height | 190.5 mm |
| Weight | 907.2 g |