We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Havis 367-5882 holder Passive holder Terminal Black
SKU
367-5882
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Mobile Protect & Go Case With Belt Clip For Ingenico EX8000 Mobile Payment Device
- A mobile protect case ready to protect your device with enhanced usability features ideal in retail, hospitality and healthcare
- Access to all functions on the mobile payment device
- Protects device on all corners and sides, providing added protection against drops, scratches and scuffs
- Provides access to all buttons, ports, and payment capabilities in the case and docked onto the stand
- Belt clip and lanyard provisions for additional security when transporting device around the working environment
- Easy toolless installation
Category: Holders
| Product colour | Black |
|---|---|
| Proper use | Indoor |
| Mobile device type | Terminal |
| SKU | 367-5882 |
| Manufacturer | Havis |
| Availability | Out of Stock |
RUGGED MOBILE PAYMENT CASE WITH BELT CLIP INGENICO EX8000
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Terminal |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Indoor |
| Product colour | Black |
| Country of origin | United States |
| Technical details | |
| Mobile device type | Terminal |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Indoor |
| Product colour | Black |
| Country of origin | United States |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 85.8 mm |
| Depth | 25.4 mm |
| Height | 175 mm |
| Weight | 58.97 g |
| Package width | 177.8 mm |
| Package depth | 88.9 mm |
| Package height | 25.4 mm |
| Package weight | 72.57 g |
| Packaging data | |
| Package width | 177.8 mm |
| Package depth | 88.9 mm |
| Package height | 25.4 mm |
| Package weight | 72.57 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |