We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Havis 367-5876 POS system accessory POS protective case Black, Transparent
SKU
367-5876
Category: POS System Accessories
| Product colour | Black,Transparent |
|---|---|
| Product type | POS protective case |
| SKU | 367-5876 |
| EAN | 5715063646649 |
| Manufacturer | Havis |
| Availability | Out of Stock |
FEATURES
- A mobile protect case ready to protect your device with enhanced usability features ideal in retail, hospitality and healthcare
- Access to all functions on the mobile payment device
- Protects device on all corners and sides, providing added protection against drops, scratches and scuffs
- Provides access to all buttons, ports, and payment capabilities in the case and docked onto the charging bay
- Lanyard attachment provision for additional security when transporting device around the working environment
- Easy toolless installation
- Made in USA
- A mobile protect case ready to protect your device with enhanced usability features ideal in retail, hospitality and healthcare
- Access to all functions on the mobile payment device
- Protects device on all corners and sides, providing added protection against drops, scratches and scuffs
- Provides access to all buttons, ports, and payment capabilities in the case and docked onto the charging bay
- Lanyard attachment provision for additional security when transporting device around the working environment
- Easy toolless installation
- Made in USA
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS protective case |
| Product colour | Black, Transparent |
| Compatibility | DX8000 |
| Brand compatibility | Ingenico |
| Weight & dimensions | |
| Width | 91.4 mm |
| Depth | 205.7 mm |
| Height | 71.1 mm |
| Weight | 68 g |
| Package width | 95.2 mm |
| Package depth | 238.1 mm |
| Package height | 63.5 mm |
| Package weight | 90 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 95.2 mm |
| Package depth | 238.1 mm |
| Package height | 63.5 mm |
| Package weight | 90 g |
| Logistics data | |
| Country of origin | United States |