We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Havis 367-5297 POS system accessory POS protective case Black
SKU
367-5297
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Mobile Protect & Pair Case For ZebraTC5X/Verifone E280 Mobile Payment Devices
- A mobile protect & pair sled physically pairs two mobile payment devices to deliver a single solution for enhanced usability in retail, hospitality and healthcare spaces
- Access to all features on mobile payment device
- Integrated, simultaneous charging of both devices from a single charging option available (see optional charging adapter)
- Easy installation
Category: POS System Accessories
| Product colour | Black |
|---|---|
| Product type | POS protective case |
| SKU | 367-5297 |
| Manufacturer | Havis |
| Availability | Out of Stock |
MOBILE CASE,ZEBRA TC51/VRF e280
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS protective case |
| Product colour | Black |
| Compatibility | ZebraTC5X & Verifone e280 |
| Display | |
|---|---|
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 82.3 mm |
| Depth | 158.2 mm |
| Height | 25.4 mm |
| Weight | 45.36 g |
| Package width | 41.3 mm |
| Package depth | 106.4 mm |
| Package height | 157.2 mm |
| Package weight | 113.39 g |