We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Havis 367-4848 mobile device dock station Mobile computer Black
SKU
367-4848
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Mobile Protect & Pair Sled For Zebra TC5X/Verifone E285
- A mobile protect & pair sled physically pairs two mobile payment devices to deliver a single solution for enhanced usability in retail, hospitality and healthcare spaces
- Access to all features on both devices
- Integrated, simultaneous charging of both devices from a single charging option available (see optional charging adapter)
- Easy installation
Category: Mobile Device Dock Stations
| SKU | 367-4848 |
|---|---|
| EAN | 5715063059357 |
| Manufacturer | Havis |
| Availability | Out of Stock |
MOBILE CASE,ZEBRA TC51/VRF e285
| Performance | |
|---|---|
| Basic device type | Mobile computer |
| Brand compatibility | Any brand |
| Compatibility | Zebra TC5X & Verifone e285 |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 97.5 mm |
| Depth | 97.5 mm |
| Height | 101.6 mm |
| Weight | 90.72 g |
| Package width | 41.3 mm |
| Package depth | 106.4 mm |
| Package height | 157.2 mm |
| Package weight | 158.76 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity | 1 |
| Package width | 41.3 mm |
| Package depth | 106.4 mm |
| Package height | 157.2 mm |
| Package weight | 158.76 g |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Quantity | 1 |