We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hama 00205038 coaxial cable 3 m F White
SKU
205038
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
SAT Connection Cable, F-Plug - F-Plug, 3 m, 75 dB, white
- Connection cable between satellite receiver and satellite socket
- Double-shielded (braiding + aluminium foil)
Category: Coaxial Cables
| SKU | 205038 |
|---|---|
| EAN | 4047443432476 |
| Manufacturer | Hama |
| Availability | Out of Stock |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 2 | F |
| Connector 1 | F |
| Features | |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Gain | 75 dB |
| Product colour | White |
| Impedance | 75 Ω |
| Magnetically shielded | Yes |
| Connector 2 | F |
| Connector 1 | F |
| Cable length | 3 m |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Technical details | |
| Product colour | White |
| Impedance | 75 Ω |
| Package depth | 100 mm |
| Magnetically shielded | Yes |
| Cable length | 3 m |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 115 mm |
| Package height | 20 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package weight | 63 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 115 mm |
| Package height | 20 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package weight | 63 kg |
| Logistics data | |
| Quantity per box | 1 pc(s) |