We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
GTS HCH-3003-CHG battery charger Handheld mobile computer battery
SKU
HCH-3003-CHG
Category: Battery Chargers
| Number of batteries supported | 3 |
|---|---|
| Suitable for | Handheld mobile computer battery |
| SKU | HCH-3003-CHG |
| EAN | 0696859076374 |
| Manufacturer | GTS |
| Availability | Out of Stock |
3-Bay Battery Charger for Symbol MC3000 / MC31XX Series
The HCH-3003-CHG charges batteries for Symbol MC3000 and MC31XX mobile scanning devices. This charger features an LED indicator and can be easily mounted using the same brackets as the OEM charger. This charger comes with a cable and power supplies.
The HCH-3003-CHG charges batteries for Symbol MC3000 and MC31XX mobile scanning devices. This charger features an LED indicator and can be easily mounted using the same brackets as the OEM charger. This charger comes with a cable and power supplies.
| Features | |
|---|---|
| Suitable for | Handheld mobile computer battery |
| Compatible products | Symbol MC3000, MC31XX |
| Number of batteries supported | 3 |
| Brand compatibility | Zebra |
| Design | |
| Product colour | Black, Silver |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 102 mm |
| Depth | 160 mm |
| Height | 52 mm |
| Weight | 1.21 kg |
| Performance | |
| Compatible products | Symbol MC3000, MC31XX |
| Number of batteries supported | 3 |