We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Gioteck HCSPS4-11-MU gaming controller accessory Gaming controller case
SKU
HCSPS4-11-MU
- Precise Fit – Protects controller against any wear and tear
- Enhanced Grips & Comfort – Ergonomic improving in-game control
- Action boost - Provides maximum precision and accuracy
Category: Gaming Controller Accessories
| Gaming platforms supported | PlayStation 4 |
|---|---|
| Product type | Gaming controller case |
| SKU | HCSPS4-11-MU |
| EAN | 0812313015912 |
| Manufacturer | Gioteck |
| Availability | Out of Stock |
The Camo Silicone Skin offers a high grade durable protective skin for your controller. The stylish camo design offers both protection against every day wear and tear as well as added grip for superior game control. Simple to fit and easy to remove, the Camo Silicone Skin will prolong the life of your controller whilst improving your gameplay experience.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Gaming controller case |
| Gaming platforms supported | PlayStation 4 |
| Product colour | Camouflage |
| Material | Silicone |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 170 mm |
| Depth | 45 mm |
| Height | 117 mm |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |