We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Getac GMHRXG strap Tablet Polyurethane Black
SKU
GMHRXG
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Rotating Hand Strap with Kickstand, 242 x 115 mm
Category: Straps
| SKU | GMHRXG |
|---|---|
| Manufacturer | Getac |
| Availability | Out of Stock |
The rotating hand strap is designed to make using the tablet easier and more convenient to carry. The hand strap is adjustable to fit the majority of hand sizes and can be rotated 360 degrees to find the ideal viewing angle while on-the-go. It also includes a built-in kickstand that allows for handsfree usage on flat surfaces, providing more on-the-job flexibility.
| Features | |
|---|---|
| Suitable for | Tablet |
| Material | Polyurethane |
| Product colour | Black |
| Compatible products | Getac K120 |
| Technical details | |
| Width | 242 mm |
| Suitable for | Tablet |
| Compatible products | Getac K120 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 242 mm |
| Height | 115 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Material | |
| Material | Polyurethane |
| Packaging content | |
| Quantity | 1 |