We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Getac GDVNG5 notebook dock/port replicator Docking Black
SKU
GDVNG5
Category: Laptop Docks & Port Replicators
| Product colour | Black |
|---|---|
| SKU | GDVNG5 |
| Manufacturer | Getac |
| Availability | Out of Stock |
Gamber Johnson Docking Station with Replication
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 3 |
| Serial ports quantity | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Microphone in | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| Connectivity technology | Docking |
| Networking | |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Performance | |
| Product colour | Black |
| Card reader integrated | No |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Storage | |
| Card reader integrated | No |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.18 kg |
| Width | 223.8 mm |
| Depth | 93.7 mm |
| Height | 290.6 mm |
| Design | |
| Product colour | Black |