We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Getac GDKBN5 mobile device keyboard Black QWERTY Danish, Finnish, Norwegian, Swedish
SKU
GDKBN5
- Membrane keyboard
- Drop : 4ft, IP65
- DC in Jack x 1, USB 3.0 Type-A x 3, Giga Lan (RJ-45) x 1
- HDMI x 1, Serial port x 1, SDXC Slot x 1, VGA x 1
- RF antenna pass-through for GPS, WLAN and WWAN
Category: Mobile Device Keyboards
| Keyboard layout | QWERTY |
|---|---|
| Connectivity technology | Docking |
| SKU | GDKBN5 |
| Manufacturer | Getac |
| Availability | Out of Stock |
Featuring 4-level red backlighting, 88 full-size keys and an integrated touchpad, the keyboard dock allows for a user-friendly, laptop-like operation to minimize mistakes and increase the efficiency as you perform data-intensive tasks. It also carries a variety of I/O ports for
connections to peripherals and other devices.Its Double-locking mechanism strengthens the tablet-keyboard connection and prevents the keyboard from accidentally falling off. It also features a retractable handle that can be pulled out to create a stable base, allowing the tablet screen to be safely tilted back for comfortable viewing.
connections to peripherals and other devices.Its Double-locking mechanism strengthens the tablet-keyboard connection and prevents the keyboard from accidentally falling off. It also features a retractable handle that can be pulled out to create a stable base, allowing the tablet screen to be safely tilted back for comfortable viewing.
| Keyboard | |
|---|---|
| Pointing device | Touchpad |
| Windows keys | Yes |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Keyboard language | Danish, Finnish, Norwegian, Swedish |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard number of keys | 88 |
| Performance | |
| Cover | No |
| Backlight | Yes |
| Backlight colour | Red |
| Protection features | Dust resistant, Shock resistant, Splash proof |
| Brand compatibility | Getac |
| Compatibility | K120 |
| Product colour | Black |
| Pointing device | Touchpad |
| Windows keys | Yes |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Keyboard language | Danish, Finnish, Norwegian, Swedish |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard number of keys | 88 |
| Ports & interfaces | |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 3 |
| Connectivity technology | Docking |
| Design | |
|---|---|
| Cover | No |
| Protection features | Dust resistant, Shock resistant, Splash proof |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Power source | Dock |
| Weight & dimensions | |
| Width | 305.5 mm |
| Depth | 340.5 mm |
| Height | 21 mm |
| Weight | 1.45 kg |