We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Getac GDKBCB mobile device keyboard UK English Pogo Pin Black
SKU
GDKBCB
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Detachable keyboard, F110 tablet, IP54, 1090g, US
Category: Mobile Device Keyboards
| SKU | GDKBCB |
|---|---|
| Manufacturer | Getac |
| Availability | Out of Stock |
The detachable keyboard docks via a Pogo Pin connector on the bottom of the F110 tablet, allowing you to easily transform the tablet into a laptop without reliance on extra tools or accessories. Featuring red backlighting, 88 full-size keys, and an integrated touchpad, the keyboard allows for a user-friendly, laptop-like operation to minimize mistakes and increase the efficiency as you perform data-intensive tasks. With the adjustable tablet bracket, it also acts as a screen cover and versatile stand that offers multiple viewing angles (up to 110 degrees) for comfortable use and on-the-job flexibility.
| Keyboard | |
|---|---|
| Pointing device | Touchpad |
| Keyboard language | UK English |
| Keyboard number of keys | 88 |
| Performance | |
| Backlight | Yes |
| Backlight colour | Red |
| Brand compatibility | Getac |
| Compatibility | F110 |
| Product colour | Black |
| Pointing device | Touchpad |
| Keyboard language | UK English |
| Keyboard number of keys | 88 |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Docking |
| Device interface | Pogo Pin |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Power | |
| Power source | Dock |
| Weight & dimensions | |
| Width | 282 mm |
| Depth | 326 mm |
| Height | 23.5 mm |
| Weight | 1.09 kg |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -51 - 71 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | -29 - 63 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |