We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
GBC NAP2 Laminating Film 38 Micron 305mm x 150m Gloss
SKU
3400290
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Laminating Film Roll 37.5 Micron Gloss 150mx305mm
Category: Lamination Films
| SKU | 3400290 |
|---|---|
| EAN | 0033816057524 |
| Manufacturer | GBC |
| Availability | Out of Stock |
Compatible with any GBC Hot Roll machine, these high quality Laminating Roll Films come in ready to use twin packs in light to heavyweight sizes.
| Technical details | |
|---|---|
| Roll width | 30.5 cm |
| Roll length | 150 m |
| Finish type | Gloss |
| Features | |
| Finish type | Gloss |
| Product colour | Transparent |
| Weight & dimensions | |
| Roll width | 30.5 cm |
| Roll length | 150 m |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Colour | |
| Product colour | Transparent |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |