We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
GBC Lamination Pouch A3 250 Micron
SKU
3740450
- Lamination protect your documents from dirt, liquid and moisture, standard rigidity
- Glossy finish for enhanced colour
- Rounded edges pouches for effective sealing and a clean, attractive finish
- Pack of 50 pouches
- 303x426mm (A3)
Category: Laminator Pouches
| SKU | 3740450 |
|---|---|
| EAN | 0033816030923 |
| Manufacturer | GBC |
| Availability | Out of Stock |
A convenient, everyday solution to protect and enhance valuable presentation pages, reference lists, product sheets, notices etc. 250 micron gloss. A3 format. Pack size:50.
| Features | |
|---|---|
| Surface finish | Glossy |
| Format | A3 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 305 mm |
| Height | 430 mm |
| Depth | 0.5 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 50 pc(s) |
| Technical details | |
| Surface finish | Glossy |
| Format | A3 |
| Cover thickness | 250 µm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 50 pc(s) |