We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
GBC Lamination Pouch A3 125 Micron
SKU
3747237
- Lamination protect your documents from dirt, liquid and moisture, standard rigidity
- Glossy finish for enhanced colour
- Rounded edges pouches for effective sealing and a clean, attractive finish
- Pack of 25 pouches
- 303x426mm (A3)
Category: Laminator Pouches
| SKU | 3747237 |
|---|---|
| EAN | 0033816067332 |
| Manufacturer | GBC |
| Availability | Out of Stock |
A convenient, everyday solution to protect and enhance valuable presentation pages, reference lists, product sheets, notices etc. 125 micron gloss. A3 format. Pack size: 25.
| Features | |
|---|---|
| Surface finish | Glossy |
| Country of origin | China |
| Format | A3 |
| Product colour | Transparent |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 338 mm |
| Package height | 10 mm |
| Package depth | 467 mm |
| Package weight | 1.11 kg |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 25 pc(s) |
| Technical details | |
| Surface finish | Glossy |
| Package width | 338 mm |
| Package height | 10 mm |
| Package depth | 467 mm |
| Country of origin | China |
| Format | A3 |
| Cover thickness | 125 µm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Transparent |
| Packaging data | |
| Package width | 338 mm |
| Package height | 10 mm |
| Package depth | 467 mm |
| Package weight | 1.11 kg |
| Quantity per pack | 25 pc(s) |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Logistics data | |
| Customs product code (TARIC) | 39269097 |
| Safety warning | |
| Customs product code (TARIC) | 39269097 |