We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
GBC Lamination Pouch 64x108mm125 Micron
SKU
3740433
- Lamination protect your documents from dirt, liquid and moisture, standard rigidity
- Glossy finish for enhanced colour
- Rounded edges pouches for effective sealing and a clean, attractive finish
- Pack of 100 pouches
Category: Laminator Pouches
| SKU | 3740433 |
|---|---|
| EAN | 0033816030770 |
| Manufacturer | GBC |
| Availability | Out of Stock |
A range of sizes and laminate weights specifically designed for a range of applications including visitor cards, licence cards and publicity material. 64x108mm. 125 micron gloss. Pack size: 100.
| Features | |
|---|---|
| Surface finish | Glossy |
| Material | Polyethylene |
| Country of origin | China |
| Thickness | 0.25 mm |
| Format | 64x108 |
| Product colour | Transparent |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 73 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package depth | 114 mm |
| Width | 64 mm |
| Height | 108 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Surface finish | Glossy |
| Package width | 73 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package depth | 114 mm |
| Country of origin | China |
| Format | 64x108 |
| Cover thickness | 125 µm |
| Colour | |
| Product colour | Transparent |
| Packaging data | |
| Package width | 73 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package depth | 114 mm |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
| Other features | |
| Country of origin | China |