We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Gamber-Johnson Zirkona 4" Passive holder Barcode scanner Black
SKU
7170-0788
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Barcode Scanner Holder, 152.4x330.288.9mm, 2.36kg
- Mounts to various overhead guard leg profiles such as rectangular and roll formed
- Ample adjustability to accommodate operator comfort and ease of use
- Designed to be an easily equipped, no drilling required, solution to reduce installation times and labor costs
- Adjustable pocket to secure most wired or wireless handheld barcode scanners
Category: Holders
| Product colour | Black |
|---|---|
| Proper use | Car |
| Mobile device type | Barcode scanner |
| SKU | 7170-0788 |
| EAN | 0703674563054 |
| Manufacturer | Gamber-Johnson |
| Availability | Out of Stock |
Zirkona 4" Diamond Mount with Scanner Pocket
A vastly adjustable solution to safely secure handheld scanning devices with the capability to mount to various overhead guard leg profiles.
A vastly adjustable solution to safely secure handheld scanning devices with the capability to mount to various overhead guard leg profiles.
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Barcode scanner |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Ergonomics | |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
|---|---|
| Mobile device type | Barcode scanner |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Built-in charger | No |
| Power | |
| Built-in charger | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 152.4 mm |
| Depth | 330.2 mm |
| Height | 88.9 mm |
| Weight | 2.36 kg |