We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Gamber-Johnson 7300-0403 handheld mobile computer accessory Essential kit
SKU
7300-0403
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
International Durastar 4300/7300 Work Truck 2011+ Leg Kit
- Heavy gauge steel construction for long-term durability
- Black powdercoat finish for maximum corrosion resistance
- Allows workstations, storage or console boxes to be mounted between the seats of the vehicle
- Three locations of strut channel mounting allows for various positions of equipment
- Compatible with air ride seats
Category: Handheld Mobile Computer Accessories
| Product type | Essential kit |
|---|---|
| SKU | 7300-0403 |
| EAN | 0703674564259 |
| Manufacturer | Gamber-Johnson |
| Availability | Out of Stock |
Attaches to outboard driver and passenger side seat studs.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Essential kit |
| Compatibility | Durastar 4300/7300 |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 876 mm |
| Depth | 476 mm |
| Height | 70 mm |
| Weight | 10.9 kg |