We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Gamber-Johnson 7160-1486 mounting kit
SKU
7160-1486
- Ability to orient on both sides of Gamber-Johnson docks/cradles
- AMPs hole pattern allows capability to secure a variety of peripherals adjacent to your Gamber-Johnson dock/cradle
- Tilt adjustability provides ergonomic comfort and ease of use for mounted devices
- Versatile design compatible to mount in between Gamber-Johnson docks/cradles and forklift mounting solutions
Category: Mounting Kits
| SKU | 7160-1486 |
|---|---|
| EAN | 0041898990912 |
| Manufacturer | Gamber-Johnson |
| Availability | Out of Stock |
Minimize your work envelope by securely mounting peripheral devices with an AMPs hole pattern adjacent to your Gamber-Johnson dock/cradle.
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 790 g |
| Width | 328.2 mm |
| Depth | 101.6 mm |
| Height | 88.9 mm |