We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Gamber-Johnson 7160-1433 mounting kit
SKU
7160-1433
- Multiple mounting options, using the standard AMPS hole pattern, provide adaptability to Gamber-Johnson and competitor products
- Ample adjustability to accommodate operator comfort and ease of use
- Designed to be an easily equipped, no drilling required, solution to reduce installation times and labor costs
- Adjustable pocket to secure most wired or wireless handheld barcode scanners
Category: Mounting Kits
| SKU | 7160-1433 |
|---|---|
| Manufacturer | Gamber-Johnson |
| Availability | Out of Stock |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 1.2 kg |
| Width | 101.6 mm |
| Depth | 203.2 mm |
| Height | 88.9 mm |