We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Gamber-Johnson 7160-1156 mounting kit
SKU
7160-1156
- Mounts to an overhead guard bar
- Allows for flexibility in mounting in different positions overhead
- Provides ergonomic tilt and swivel options to position your device
- Heavy gauge steel construction for long-term durability in a rugged environment
- Black powdercoat finish for maximum corrosion resistance
Category: Mounting Kits
| SKU | 7160-1156 |
|---|---|
| EAN | 0041898989886 |
| Manufacturer | Gamber-Johnson |
| Availability | Out of Stock |
| Technical details | |
|---|---|
| Material | Steel |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 190.5 mm |
| Depth | 177.8 mm |
| Height | 254 mm |