We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Gamber-Johnson 7160-1144 mounting kit
SKU
7160-1144
- Attaches to the body of the Raymond 8400 series forklift
- Allows for many different mounting variations
- Works with poles, Zirkona products and docking stations
- Steel construction for long-term durability
- Black powdercoat finish for maximum corrosion resistance
Category: Mounting Kits
| SKU | 7160-1144 |
|---|---|
| Manufacturer | Gamber-Johnson |
| Availability | Out of Stock |
| Technical details | |
|---|---|
| Material | Steel |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 406.4 mm |
| Depth | 169 mm |
| Height | 211.1 mm |