We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Gamber-Johnson 7160-1105 mounting kit
SKU
7160-1105
- Designed for the Lind H70/80D forklift with cab
- Mounts to the right of the operator
- Design allows the forklift's engine to be serviced without removing the computer or mount
- Backer plate is included to provide secure fastening points
- Compatable with Gamber-Johnson lower poles and motion attachments
- Mount will work on other flat surfaces as well
Category: Mounting Kits
| SKU | 7160-1105 |
|---|---|
| Manufacturer | Gamber-Johnson |
| Availability | Out of Stock |
The flat surface mount is designed specifically for the Lind H70/80D cab or other mounting surfaces. It offers easy installation and durability for mounting your computer or device.
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 2.13 kg |
| Width | 203.2 mm |
| Depth | 196.9 mm |
| Height | 38.1 mm |