We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Gamber-Johnson 7160-1035 mounting kit
SKU
7160-1035
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Gamber-Johnson to Zirkona MAX3 Adapter Plate
- Black Powdercoat finish for maximum corrosion resistance
- Heavy gauge steel construction for long-term durability
- Threaded mounting to work with the Zirkona MAX3 parts
- Three stud mounting to align with the the GJ smile face pattern and the new GJ three bolt hole pattern
- Mounting hardware provided with adaptor
Category: Mounting Kits
| SKU | 7160-1035 |
|---|---|
| EAN | 0041898992183 |
| Manufacturer | Gamber-Johnson |
| Availability | Out of Stock |
| Technical details | |
|---|---|
| Material | Steel |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 230 g |
| Width | 76 mm |
| Depth | 76 mm |
| Height | 45 mm |