We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Gamber-Johnson 7160-0856 mounting kit
SKU
7160-0856
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
vertical extension bar, 110.7 x 787.4 x 30 mm, 3990 g
Category: Mounting Kits
| SKU | 7160-0856 |
|---|---|
| EAN | 0041898989435 |
| Manufacturer | Gamber-Johnson |
| Availability | Out of Stock |
The extended vertical bar positions your device up to 27” horizontally from inside the overhead guard and allows for multiple configurations.
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Compatibility | Gamber-Johnson 7160-0357, 7160-0366, 7160-0420 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 3.99 kg |
| Width | 110.7 mm |
| Depth | 787.4 mm |
| Height | 30 mm |