We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Gamber-Johnson 7160-0829 tablet security enclosure 25.4 cm (10") Black
SKU
7160-0829
Category: Tablet Security Enclosures
| SKU | 7160-0829 |
|---|---|
| EAN | 0041898988995 |
| Manufacturer | Gamber-Johnson |
| Availability | Out of Stock |
Keep your stylus right where you need it. A convenient way to keep your stylus close to your tablet. The metal bracket mounts to the bottom of your Gamber-Johnson docking station or cradle and features a canvas sheath that won’t scratch your stylus.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | Zebra ET50/55 8” |
| Product colour | Black |
| Material | Steel |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| Weight & dimensions | |
| Width | 180 mm |
| Depth | 25 mm |
| Height | 197 mm |
| Weight | 10 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Compatibility | Zebra ET50/55 8” |
| Product colour | Black |
| Material | Steel |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |