We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Gamber-Johnson 7160-0593 mounting kit
SKU
7160-0593
Category: Mounting Kits
| SKU | 7160-0593 |
|---|---|
| EAN | 0041898989381 |
| Manufacturer | Gamber-Johnson |
| Availability | Out of Stock |
Forklift Quick Release Mount allows the user to remove the computer or tablets easily from the vehicle without the need of any tools.
| Technical details | |
|---|---|
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm |
| Material | Steel |
| Product colour | Black |
| Other features | |
|---|---|
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.4 kg |
| Width | 129 mm |
| Depth | 198 mm |
| Height | 37 mm |