We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Gamber-Johnson 7110-1234 holder Active holder Mobile phone/Smartphone Black
SKU
7110-1234
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Zirkona Small Joiner Only (holds up to 3 lbs / 1.4kg)
- All metal Construction (anodized aluminum) will not deform or degrade
- MIL-810F tested
- Quick adjust handle for easy adjustment to position the device
- All axes range of motion in X axis (left/right), Y axis (front/back) and Z axis (up/down)
- Multi-Configurable - extension tubes of various lengths work to achieve desired reach
- Encapsulated ball design offers theft deterrence
Category: Holders
| Product colour | Black |
|---|---|
| Proper use | Car |
| Mobile device type | Mobile phone/smartphone |
| SKU | 7110-1234 |
| Manufacturer | Gamber-Johnson |
| Availability | Out of Stock |
| Design | |
|---|---|
| Device mount type | Screw mount |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Mobile device type | Mobile phone/Smartphone |
| Type | Active holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
|---|---|
| Mobile device type | Mobile phone/Smartphone |
| Type | Active holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 69.9 mm |
| Height | 91.9 mm |
| Weight | 110 g |