We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Gamber-Johnson 7110-1230 mounting kit
SKU
7110-1230
- ​Constructed of anodized aluminum with black powdercoat finish
- Expands from 9.25" - 15.75"
- Tension handle locks pole at the proper height
- Top and bottom threads accept a variety of Zirkona components
- 1 Year Limited Warranty
Category: Mounting Kits
| SKU | 7110-1230 |
|---|---|
| Manufacturer | Gamber-Johnson |
| Availability | Out of Stock |
| Technical details | |
|---|---|
| Material | Aluminium |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 390 g |
| Width | 31.7 mm |
| Depth | 31.7 mm |
| Height | 234.9 mm |