We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Gamber-Johnson 14143 mounting kit
SKU
14143
- Extends your mount 6" (150mm) for better positioning
- Both ends are threaded with M20 threads
- Threads allow for either a joiner or male threaded adapter
- Note: Extensions should be used on base end of mount, not device end as the later would reduce the payload of the joiner
Category: Mounting Kits
| SKU | 14143 |
|---|---|
| Manufacturer | Gamber-Johnson |
| Availability | Out of Stock |
| Technical details | |
|---|---|
| Material | Aluminium |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 100 g |
| Width | 25.4 mm |
| Depth | 25.4 mm |
| Height | 152.4 mm |