We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Fellowes Levado
SKU
9747001
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Fellowes Levado, 1525.6 mm, 622.3 mm, 698.5 mm, 36.3 kg
Category: Desks
| Product type | Writing desk |
|---|---|
| SKU | 9747001 |
| EAN | 0043859756605 |
| Manufacturer | Fellowes |
| Availability | Out of Stock |
Fellowes Levado. Width: 1525.6 mm, Depth: 622.3 mm, Height: 698.5 mm
| Technical details | |
|---|---|
| Product type | Writing desk |
| Proper use | Home office, Office |
| Legs finish material | Powder coating |
| Adjustable height | Yes |
| Type | Straight |
| Legs colour | White |
| Legs material | Steel |
| PC compartment | No |
| Castor wheels | No |
| Certification | ISO 9241-5:1998 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 1525.6 mm |
| Depth | 622.3 mm |
| Height | 698.5 mm |
| Weight | 36.3 kg |